DOPORUČUJEME hrnce z litiny

listopad 21, 2020 - Reading time: 3 minutes

Kdo již doma s litinovými hrnci vaří, ví, že přírodní litina je v kuchyni neocenitelný pomocník. Kdo se teprve rozhoduje, následující řádky ho přesvědčí.

Kvalitní Hrnce z přírodní litiny


Zdravotní nezávadnost  

Co dělá litinový hrnec výjimečným je fakt, že je vyroben z jednolitého kovu, nejedná se tedy o směs několika látek. Kvalitní přírodní litina není nijak chemicky upravována, nemá synteticky dodělaný povrch. A kde není chemie, nejsou ani škodlivé látky. Hrnec z přírodní a kvalitní švédské litiny Skeppshult je tedy absolutně zdravotně nezávadný.

___________________________________________________________________

Vysoké teploty

Hrnec z přírodní litiny má hned dvojí využití. Jednak slouží jako klasický hrnec a jednak se dá použít jako zapékací mísa v troubě. Proč? Protože přírodní litina umí vydržet vysoké teploty, které by běžné hrnce z hliníku nezvládly.

___________________________________________________________________

Nepřilnavý povrch

Zastánci zdravého vaření budou mít radost. Na litinovém hrnci můžete vařit jídlo i bez tuku nebo jen s malým množstvím.

___________________________________________________________________

Pevnost materiálu  

Přírodní litina je pevný, solidní materiál, který se těžko poškrábe – jedná se stále jen o litinu (je povoleno kovové kuchyňské náčiní) a i kdyby došlo k poškrábání povrchu, hrnec tím neztrácí své speciální vlastnosti.

Pouze je třeba dát pozor na pády z větší výšky či na prudké nárazy, litina je trochu křehčí(mohla by prasknout).

___________________________________________________________________

Dlouhá životnost

Pokud máte rádi pevné a těžké nádobí, bude se vám litina líbit. I díky své pevnosti má litinové nádobí životnost několika desítek let. Tyto kvalitní hrnce z pravé švédské litiny Skeppshult mají například při správné údržbě garanci 25 let na litinu. Ve skutečnosti vám však může vydržet  i celý život, nebo i déle.

U nádobí z čisté přírodní litiny je na světě lídr švédská firma Skeppshult, s více jak 100 letou tradicí. A právě z toho důvodu je vhodné koupit litinový hrnec právě od ní.